Mikrocykl przepracowany – mecz zaliczony

bty

W ubiegłym tygodniu na treningach pracowaliśmy nad elementem operowania piłką z naciskiem na grę, na połowie przeciwnika.

Targówek rozpoczął ten mecz, tak jak na drużynę grającą o awans wypada, bardzo mocno. Już pierwsze akcje pokazały, że inny wynik niż pewne zwycięstwo nas nie zadowala. Nasza ofensywna gra została nagrodzona bramką przed upływem 20 minuty spotkania. Tak grają zespoły, które grają na własnym boisku i czują, że są mocne. Na uwagę zasługuje bramka na 2:0. Rozpoczęliśmy na własnej połowie ze zmianą strony. Powtórzyliśmy, to na połowie przeciwnika, dośrodkowanie i wykończenia akcji. Tak, to powinno wyglądać.

Do przerwy ustawiliśmy sobie mecz. To chyba pierwszy raz odkąd pracujemy z tym zespołem. Nawet padający deszcz nie przeszkodził nam w zdobywaniu kolejnych bramek. Strzeliliśmy ich dziesięć. Dlatego, że mieliśmy o wiele lepszych zawodników. Nie tylko od jedności.

Bardzo dobry mecz w środku pomocy Łukasza Przewoźnego udokumentowany bramką. Gdy w marcu przyszedł do nas Damian Talarek od razu powiedziałem, że, on gwarantuje minimum 10 bramek w rundzie. Jeżeli ktoś, w to powątpiewał, to proszę policzyć. Może ja się pomylę…