Mecz na przełamanie

W sobotę siódmego kwietnia na stadionie przy ul. Potockiej 1 GKP Targówek mierzyło się z drużyną Marymontu. Jesienią bardzo groźni rywale, a dziś przemeblowana i nowa drużyna w ostatnich meczach straciła punkty i aby myśleć o awansie musiała wygrać dziś z Targówkiem. Z kolei Zielono Biali po dwóch ostatnich remisach, aby doskoczyć do lidera i uciec od goniącego ich peletonu również musieli wygrać co powodowało, że mecz zapowiadał się naprawdę imponująco.

Już na początku meczu GKP stworzyło sobie dogodne okazje. Mieli je Kłak i Rudy. Co ciekawe chwile później w dużo cięższej sytuacji Wojtek Kłak wbiegając z lewej strony pola karnego i ścinając w stronę bramki decyduje się na mocny strzał po krótkim rogu i pokonuje bramkarza gospodarzy. 1-0 dla Targówka oznacza otwarcie meczu.

Targówek popełnia ten sam błąd co tydzień wcześniej oddając pole rywalom. Znów tracimy bramkę w momencie, gdy spokojnie powinniśmy dowieźć korzystny wynik do końca połowy. Przeciwnik nie gra wielkiej piłki, ale stwarza sobie sytuacje, więc trener reaguje zmianami. Przynoszą one rezultat w postaci wyjścia na prowadzenie 1-2.

Niestety GKP kolejny raz traci bramkę, a przeciwnik mimo słabej gry łapie wiatr w żagle. Na szczęście kolejna zmiana trenera w postaci wprowadzonego Bratkowskiego pokazuje jak wiele znaczy doświadczenie. Bratek rozpędzony prawą stroną boiska wpada w pole karne, a następnie lekko trącony daje powód sędziemu do podyktowania rzutu karnego w 90. minucie meczu! Ciężar odpowiedzialności wziął na siebie Damian Talarek, który wykorzystał pewnie jedenastkę!

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem i Targówek mógł się cieszyć z pierwszych trzech oczek na wiosnę! Już teraz zapraszamy wszystkich na niedzielne spotkanie, w którym GKP Targówek podejmie lidera KS Łomianki II. Mecz odbędzie się w niedzielę piętnastego kwietnia o godzinie 16:30! Zapraszamy!