Kolejny postęp

Ten mecz, to była dla nas daleka podróż, z której szybko nie zamierzamy wracać.

Amigos to dobry zespół. Mają zawodników doświadczonych, lepszych piłkarsko, potrafią zrobić użytek ze swoich umiejętności. Wychodząc na ten mecz wiedzieliśmy, że musimy umiejętnie rozegrać to spotkanie. Na początku ustawiliśmy sobie mecz. Zmusiliśmy przeciwnika do gry takiej, jaką my chcemy. Brakowało co prawda okazji do zdobycia bramki, ale wystarczyła nam jedna i mamy to, co chcieliśmy 1:0. Amigos jednak potwierdził swoje umiejętności. Do szatni schodzimy prowadząc.

W przerwie uświadomiłem zawodnikom, że wygrywamy szczęśliwie i musimy coś z tym zrobić. Pierwsza nasza akcja po przerwie, to nasz znak firmowy i w efekcie pada bramka na 2:0 ale, tu szacunek dla przeciwnika. Doświadczenie było widoczne w ich grze. Nie zgłupieliście. Targówek pokazał swoją gorszą stronę – niepewność i błędy. Zapraszamy przeciwnika do strzelenia bramki – 2:1.

Niestety sędzia odgwizduje rzut karny. Był, nie był. ”Zapracowaliśmy” na to. Zrobiło się nerwowo. Przeciwnik nie zawrócił nas z podróży. Szczęście! Amigosnie wykorzystuje swojej okazji na remis, a my odpowiadamy. Po karnym odskakujemy na 3:1. I powinno być po meczu. Ewidentny błąd bramkarza i znowu nerwówka 3:2.

Dowozimy zwycięstwo i to ważne. Jeszcze jakiś czas temu taki mecz pewnie byśmy przegrali dlatego uznanie dla drużyny, że umieli dowieźć ten cenny wynik.