GKP Targówek 2-5 Wicher Kobyłka (PP)

W dniu Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia 2017 roku GKP Targówek zainaugurowało sezon 2017/2018 rozgrywając mecz 1 rundy Pucharu Polski z wyżej sytuowaną drużyną Wichru Kobyłka. Mecz od samego początku przebiegał bardzo wyrównanie, obie drużyny rozgrywały spokojnie piłkę, ale to GKP, ku uciesze kibiców zdobyło pierwszą bramkę. Zdobywcą tego gola został Damian Talarek w 9.minucie meczu, przeprowadzając indywidualną akcję. Nasz napastnik przejął piłkę na połowie rywala, a następnie minął defensorów z Kobyłki i będąc sam na sam z bramkarzem strzelił nie do obrony. 1-0 dla Targówka uśpiło nieco naszych zawodników, a przykrym ciosem w 22. Minucie okazała się kontuzja naszego skrzydłowego Łukasza Przewoźnego. Zmienił go Piotr Maciak, który chwilę po wejściu na boisko z impetem atakował rywala faulując go, za co otrzymał żółtą kartkę.

Od tego momentu inicjatywę na boisku przejmuje Wicher, który udowodnił czemu gra jedną klasę rozgrywkową wyżej. W ciągu zaledwie kilku minut goście wyszli na prowadzenie 1-2. W przerwie trener wstrząsnął zespołem i przeprowadził taktyczną zmianę wpuszczając na boisko w miejsce Bogusia Zamęckiego – Adriana Majewskiego na prawą obronę, a Krzysia Żmijewskiego grającego do tej pory na tej pozycji przesunął na prawą pomoc. W środku miejsce Zamęckiego zajął nominalny rozgrywający Krzysiek Surgot. Znów na początku GKP ruszyło do ataku, lecz piłka nie chciała wpaść do bramki. Wichrowi sprzyjało więcej szczęścia i w 54 minucie podwyższyli prowadzenie na 3-1. Kolejne sytuacje Targówka nie przynosiły upragnionych goli, a Kobyłka bezlitośnie wykorzystywała swoje okazje, strzelając bramki na 4-1 i 5-1.

Pod koniec trener wpuścił na boisko Mateusza Sokólskiego, który biorąc udział w kontrataku wykończył celnym strzałem podanie Damiana Talarka i wynik został ustalony na 2-5 dla gości z Kobyłki. Jak najszybciej należy wyciągnąć wnioski z tego spotkania i zapomnieć o porażce, może za rok w Pucharze Targówek zajdzie dalej.

Teraz czeka nas wyjazdowy mecz inaugurujący tegoroczną ”Bundesligę” w Rembertowie z rezerwami AsZWoj. Serdecznie zapraszamy na mecz wszystkich kibiców, odbędzie się on w niedzielę 20 sierpnia o godzinie 16:00 przy Alei Generała Chruściela ps.”Monter” 103. Targówek w swym jubileuszowym 65. sezonie w rozgrywkach ligowych walczyć musi o zwycięstwo w każdym meczu zatem przyda się wsparcie ze strony kibiców. Serdecznie zapraszamy!