GKP Targówek vs. PKS Radość II

W ubiegłą niedzielę, 9-tego kwietnia GKP Targówek zmierzyło swoje siły z drużyną PKS Radość II. Mecz ten należał do takich, które należy wygrać i o nich zapomnieć. Przed meczem nastroje dopisywały zarówno zawodnikom jak i całemu sztabowi. Nikt nie wiedział czego spodziewać się po rezerwach Radości, a z kolei nasz zespół zajmując drugie miejsce w tabeli był po dwóch zwycięstwach z rzędu. Mecz od początku był ciężki, gdyż Radość nie zamierzała się przed nikim kłaniać. Narzucili waleczny styl gry, nad którym nie panował sędzia. Parę błędów w naszej defensywie wprowadziło sporo zamieszania. Jeden z nich w 10. minucie zakończył się stratą bramki GKP. Pierwsza połowa to masa niewykorzystanych sytuacji z naszej strony. Na szczęście tuż przed przerwą, udało nam się zdobyć bramkę, szczęśliwcem okazał się Piotrek Maciak, a dogrywał mu Kuba Podgajny. Od początku drugiej połowy Radość już nie miała zbyt wiele do powiedzenia, a nasi zawodnicy zaczęli grać tak jak przystało na GKP Targówek. Niedługo po wznowieniu gry świetną asystą popisał się Adrian Zawadzki, a gola zdobył Wojciech Kłak. Na prawej stronie szalał popularny „Ryba” i to właśnie on wpadając w pole karne dał się sfaulować po czym sędzia nie mając wyboru wskazał na wapno. Do „jedenastki” podszedł sam poszkodowany i skutecznie uderzając zmienił wynik na 3-1. Rezerwy z Radości nie miały zbyt wielu okazji w drugiej połowie, ale udało im się jedną z nich wykorzystać i po strzale z 20 metrów piłka odbiła się od słupka, a następnie wpadła do bramki obok bezradnego Frelika. Po nawiązaniu kontaktu na 3-2 Radość została jeszcze mocniej przyciśnięta, a w końcówce z lewego skrzydła akcję poprowadził Wojtek Kłak dośrodkował wzdłuż pola karnego, a akcję zamknął Ryba ponownie wpisując się na listę strzelców. GKP Targówek pokonało PKS Radość II ostatecznie 4-2, a po sobotniej porażce liderującego Interu mają do niego już tylko 2 punkty straty. Trzy mecze na wiosnę i komplet 9 punktów!