GKP Targówek 2:2 KS Wesoła

W drugiej kolejce rundy rewanżowej trzeciej grupy warszawskiej Klasy B GKP podejmowało na własnym stadionie drużynę KS Wesoła. Spotkanie jeszcze dwa dni wcześniej stało pod znakiem zapytania ze względu na ulewne deszcze i nie sprzyjającą aurę, lecz na szczęście mecz odbył się zgodnie z planem.

Na mecz wyszliśmy w standardowym ustawieniu z dwoma napastnikami i to oni właśnie wyprowadzili Nas na prowadzenie po pięknej dwójkowej akcji Kłak-Rudy. Najpierw cofnięty nieco Wojtek Kłak dopadł do piłki w środku pola, następnie dostrzegł dobrze ustawionego Damiana Rudego i dograł mu genialną piłkę za plecy obrońców, a między bramkarza. Tam dopadł do niej Rudy, który sprytną podcinką przelobował bramkarza, a następnie skierował piłkę do pustej bramki.

Następnie widać było, że GKP poczuło krew, praktycznie nie dopuszczając KS Wesołą pod własne pole karne. Kolejne naciski przyniosły spodziewany rezultat w postaci faulowanego w polu karnym Wojtka Kłaka i podyktowanym rzucie karnym. Trzeci raz w ciągu ostatnich dwóch meczy do piłki musiał podchodzić Mateusz Sokólski. Trzeci raz się nie pomylił.

Do przerwy wynik 2-0, co ciekawe identycznie było na jesieni, gdy Targówek grał na boisku rywali. Niestety historia lubi się powtarzać i druga połowa przyniosła szybką bramkę dla przyjezdnych dzisiejszego dnia. Zdobyty gol powoduje odzyskanie morale i zwiększoną wolę w zwycięstwo. KS Wesoła idzie za ciosem i wyrównuje stan meczu.

Od początku zacięty mecz przynosi rezultat w postaci remisu. Ciężko wywalczonego remisu w meczu, który miał dwie połowy. Wielkie brawa należą się całemu zespołowi. W szczególności Kłakowi za dwie asysty, ale też drużynie za walkę do końca.