Derby Targówka dla GKP!

W piękne, słoneczne popołudnie pierwszego października 2017 roku o godzinie 16:00 na Kołowej miało miejsce historyczne wydarzenie. Pierwszy raz w historii drużyn seniorów doszło do starcia dwóch drużyn z naszej dzielnicy. Grająca w roli gospodarza przy naszym obiekcie na Kołowej 18 drużyna KS Iglica Warszawa podejmowała GKP Targówek. Obie drużyny nie mogły się tego spotkania doczekać już od kiedy wiadomym było, że debiutant w B-klasie Iglica zagra z nami w grupie.

Od początku mecz rozpoczął się pod znakiem ostrej i brutalnej gry. Dużo fauli, agresji i niesportowych zagrań nie zniechęciło jednak żadnej ze stron i obie drużyny próbowały grać w piłkę. Co prawda pierwsza połowa rozegrana została pod znakiem chaosu i wielu nie wykorzystanych okazji to całe widowisko mogło się podobać. Inicjatywę przejął Targówek i tylko przez nieskuteczność naszej dwójki napastników nie objęliśmy prowadzenia. Za to Iglica w 23′ minucie świetnie skontrowała lewą stroną boiska. Były zawodnik GKP – Szczygielski, najpierw uciekł obrońcom, a następnie płaskim strzałem pokonał Jurka Barana i gospodarze prowadzili 1-0. Ta bramka nie uporządkowała wcale tego spotkania, GKP dalej prowadziło napór na bramkę ekipy Krzyśka Jędrzejewskiego. Pod koniec pierwszej połowy wychodzący w sytuacji sam na sam z bramkarzem Iglicy – Damian Talarek został przez niego wycięty bez pardonu. Sędzia nie wahał się ani chwili i pokazał mu za to czerwoną kartkę. Na bramkę po chwili narady na ławce trenerskiej Iglicy wytypowany został… strzelec bramki Szczygielski. Przed młodym zawodnikiem stało olbrzymie wyzwanie. Chwilę po tym zajściu w 45′ minucie bramkę do szatni strzela gospodarzom Wojtek Kłak. Do przerwy 1-1.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie Targówek jeszcze mocniej podkręcił tempo chcąc wykorzystać grę w przewadze jednego zawodnika. Przyniosło to znakomity rezultat w postaci bramek strzelanych kolejno przez Talara (52′, 54′, 60′), Kłaka (71′), obchodzącego właśnie tego dnia urodziny, ulubieńca trybun Witusia Majewskiego (76′), naszego kapitana Bratka (83′), Piotrka Maciaka (86′), a także Lewickiego (88′). Festiwal strzelecki zakończył nasz stoper Mateusz Sokólski w 90. minucie tego spotkania.

Ostateczny wynik tego spotkania to 1-10. Ku uciesze trybun Targówek zszedł z boiska wygrany po raz siódmy w tym sezonie i pewnie zasiadł na fotelu lidera bez żadnej porażki na koncie. Z głową podniesioną do góry spoglądamy już w kierunku sobotniego spotkania z Akademią Piłkarską „Brychczy”, które odbędzie się w sobotę 7.10. na klimatycznym stadionie Marymontu o godzinie 13:00. Serdecznie zapraszamy do wsparcia nas na wyjeździe!